Welcome

Username:

Password:


Remember me

[ ]


РекламаНовини

Рефлексії в потязі після Форуму української молоді діаспори 2017

Повертаючись електричкою з Дніпра до Києва з форуму української молоді діаспори, розмірковую над проблематикою виїзду молоді за кордон. З одного боку, начебто, тенденція світова. Не лише з України молодь намагається виїхати до країн, де легше отримати якісну освіту, де швидше самореалізуватись, де твоїм ініціативам не будуть заважати. З іншого ж боку, наслідки еміграції проглядаються в довгостроковій перспективі, часто навіть в наступних поколіннях. І для країни, і для мігрантів/діаспори.
На форум з'їхалась молодь, що народилась в інших країнах, живе там, має не українське громадянство, але це не заважає їм зберігати українську культуру у своїх родинах, утворювати спільноти, лобіювати інтереси України в країнах свого проживання, вони прагнуть знати своє коріння і поважати його. Звісно, що одного бажання мало, щоб мігрувати в Україну. Принаймні не за нинішніх економічних умов.
фумддніпро2017Але для України вливання молодої високоосвіченої інтелігенції, на мою думку, дало б значний поштовх в розвитку. І, як сказала На форумі Голова Європейського Конґресу Українців Ярослава Хортяні, - "економічно процвітаюча Україна це найкраща зброя проти Росії".
Ми біля чотирьох років тому почали і продовжуємо створення якісно нової політичної партії "Сила Людей" (від офіційної реєстрації три роки). Нам закидують, що ми граємо занадто вдовгу і що ми зійдемо з дистанції на півдорозі, натомість ми доводимо, що у нас вже є перемоги і ми маємо потенціал, і декларуємо, що ми готові подолати виборчий бар'єр. Зараз ми в міжвиборчий період розвиваємо мережу осередків, навчаємо партійців роботі над місцевими програмами, постійно працюємо над помилками та доповнюємо і вдосконалюємо національну партійну програму.
І я вірю, що саме ми створимо в Україні такі умови, коли потік освіченої та амбітної молоді розвернеться на 180° - назад в Україну спільно творити нове майбутнє.
Кожна така зустріч з молодими пассіонаріями з діаспори дає додаткову мотивацію та натхнення не опускати руки, а працювати далі і далі не лише над проектами, які дають прибуток, а й займатись викладанням в інституті та консультувати колишніх студентів уже після нього, долучатись до громадської діяльності, допомагати змінювати і зміцнювати політикум. 
Вони формують імідж України ззовні, а кому ж як не нам формувати його зсередини?
Фото з флешмобу "Тризуб це Україна"

{RELATED}
See Also
Приклад захисту права на медицину місцевою громадою або як молоді мами згуртувалися проти закриття дитячої поліклініки

News Categories 

Дружні сайти

http://molodaprosvita.org.ua

http://mvarta.org.ua

http://prosvitjanyn.org.ua

 Follow me in...

Follow me in Twitter Follow me in Facebook


RSS Feeds

rss2.0


Powered by