"Рятуйте, люди, пісню!" або три години відпочинку на ювілеї Василя Литвина
Відомому кобзарю Василю Литвину сьогодні виповнилося 70. Отож і випала нагода побувати на ювілейному концерті "Рятуйте, люди, пісню!" в музеї Івана Гончара.Василь Степанович Литвин є одним з засновників Стрітівської школи кобзарського мистецтва, виконавець понад двохсот і автор понад сотні пісень на слова Тараса Шевченка, Лесі Українки, Івана Франка, Олеся Бердника і слід відзначити - власної дружини - Антоніни Литвин. Як окрему його заслугу потрібно виділити й тей факт, що саме він вивчив грати на бандурі Голову Правління ВМГО "Молода Просвіта" Віталія Мороза (саме на його запрошення я й прийшов на ювілей).
Для демонстрації української аутентичної музики та пісень прихопив з собою на концерт і друга-іранця Джамшида.
Концерт був чудовий - біля 3 годин виконувалися пісні під бандуру, гітару, скрипку...
Відвідали ювілей такі видатні особистості як Борис Олійник, Роман Коваль, Володимир Єсипок, Петро Перебийніс, Анатолій Паламаренко та інші менш відомі для мене особистості.
Виокремлю лише Ніну Матвієнко - вони з Василем Степановичем заспівали акапельно, і пісню підхопила уся зала.
Прийшли привітати свого вчителя й бандуристи, котрі навчалися в Стрітівці. За словами ювіляра, за ними вже йому й не вгнатися - інструменти сучасні, хлопці теж сучасні, і постановки пісень теж піддалися віянню нового часу. Однак це зауваження дещо жартівливе, як і інші байки Василя Степановича, котрі були озвучені на концерті.
Наприкінці вечора залунала пісня співзвучна з назвою заходу. Зазначив для себе, що вона настільки актуальна для нинішньої політичної ситуації, що з нею можна було б і революцію влаштовувати. Настільки ця пісня має високий енергетичний потенціал.
Після концерту всім слухачам роздали диски з піснями Литвина.
П.С.: Джамшиду теж концерт сподобався. Каже, що його брат теж грає на якомусь старовинному иузичному інструменті. Треба буде йому ще виступ Компаніченка показати...
{RELATED}